Yağ Yakıcı Çorba Diyeti Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Yağ Yakıcı Çorba Diyeti Tarifi ve Malzemeleri

Yağ Yakıcı Çorba Diyeti, Diyet uygulandığında kısa sürede ciddi sonuçlar veren bir uygulamadır. Vücuttan toksinler atılır. Vücudun gereksinimlerine göre ayarlanan bir diyettir.

Çorbanın malzemeleri
  • Havuç, taze fasulye
  • 6 dal yeşil soğan,
  • 2 su bardağı kadar yağsız et suyu,
  • 4 adet yeşil biber,
  • Bir demet maydanoz
  • 1 adet orta boy lahana
  • Bir kilo kadar domates
  • İstenirse tuz, biber, nane, et suyu veya tavuk suyu eklenebilir.
Çorba nasıl yapılır?

Sebzeler ufak ufak doğranır ve üzerini örtecek kadar su eklenir ve 10 dakika kaynatılır. Sebzeler yumuşayıncaya kadar pişirilmeye devam edilir. Bu çorba acıktığınızda ve öğünlerde bol bol tüketilebilir. Bu çorbanın kalori değeri bulunmamaktadır.

1. Gün: Muz haricinde tüm meyveler tüketilebilir. Karpuz meyveler içinde en az kalorisi bulunandır.
Yalnızca meyve ve sebze tüketilecekse greyfurt suyu ve çorba bol bol tüketilebilir.

2. Gün: Bütün sebzeler çiğ ve taze olarak sınırsızca tüketilebilir. Yeşil yapraklı taze sebze tüketmeye çaba gösterin ve kuru fasulye, bezelye ve mısır kalori değeri yüksek olduğundan yenilmemelidir. Çorba ile tüketilmelidir. Bugün akşam yemeğinde kendinize fırında patates ve tereyağı ile ödül yapabilirsiniz. Meyve kesinlikle bugün tüketilmemelidir.

3. Gün: Sınırsız olarak bugün sebze, meyve ve çorba tüketilmelidir. Yalnız sebzelerden patates hariç. 3. Günün sonunda ortalama 3 kilo verilmiş olması lazım.

4. Gün: Muz ve yağsız süt günüdür. Bugün de çorba ile en çok üç muz tüketebilirsiniz ve sınırsız yağsız süt tüketebilirsiniz. Muz, süt kalori ve karbonhidrat protein bakımından oldukça zengindir. Ancak özellikle bu günde vücudunuzun tatlı isteğini bastırmak için potasyum ve karbonhidrat protein ve kalsiyuma ihtiyaç vardır.

5. Gün: Kırmızı et, domates tüketilebilir bugün. Gün içerisinde 250 gram ile 600 gram kadar yağsız ızgara et tüketilebilir ve beş altı tane kadar domates
Vücudunuzdaki ürik asidi atabilmek için 1-1.5 litre kadar su tüketmeniz gerekir.

6. Gün: Kırmızı et ve sebze günüdür. İstediğiniz kadar sebze ve et yiyebilirsiniz. Yeşil yapraklı sebzelerle beraber 2 veya 3 büyük parça biftek tüketebilirsiniz. Patates kesinlikle tüketilmemelidir ve en az bir kez çorba içilmeye dikkat edilmelidir.

7. Gün: Bulgur pilavı ve tatlandırılmamış meyve suyu ve sebze sınırsız tüketin en az bir kere çorba içmeyi unutmayın.

8 günün sonunda dikkat edildiği taktirde 4.5-7 kilo verilmiş olması gerekir.

Bu 7 günlük yemek yeme planı hedefe ulaşana kadar yapılmalıdır. Aslında birebir uygulandığında vücudunuz toksinlerden arınmış olacak ve kendinizi daha önce hissetmediğiniz kadar zayıflamaya yakın hissedeceksiniz. 7 günlük bu uygulamanın sonunda kendinizi en azından yedi kg daha hafif ve daha enerjik göreceksiniz. Bu plana istediğiniz kadar ölçüde devam edin. Bu diyet hızlı ve yağ yakar. Sırrı ise daha fazla kalori yakması ve yağ yakmaya yardımcı olan çorbadır. Bu diyeti yaparken vücudunuzda birikmiş yağlar atılacağından kesinlikle alkol alınmamalıdır. Alkol almadan en az 1 gün önce diyete ara vermelisiniz. Herkesin sindirim sistemi kişiden kişiye değiştiğinden bu diyet her uygulayanı farklı şekilde sonuç alacaktır. Bu diyeti 3 gün yaptıktan sonra bağırsak hareketlerinizde değişiklik bulunacaktır. Şekersiz kahve tüketmenizde bir tehdit olmamakla birlikte 3 günün sonunda kafeine ihtiyaç duymayacaksınız.

Kesinlikle tüketilmeyecekler: ekmek, alkol ve karbonhidratsız yiyecekler.

Tüketitilebilen yiyecekler: su, şekersiz çay, kahve, tatlandırılmış meyve suyu, yağsız.

Yağ yakıcı çorbayı acıktığınızda istediğiniz zaman ve miktarda tüketebilirsiniz. Şuna dikkat etmek gerekir ne kadar çok yerseniz o kadar zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Kesinlikle kızarmış yiyeceklerden ve ekmekten tüketilmemelidir. Izgara et ve veya etin yerine tavuk beyaz et de tercih edilebilir. Tavuk derisi kesinlikle yenilmemelidir. Doktor tarafından verilmiş ilaçların içilmesinde hiçbir mahsur bulunmamaktadır. Et günlerinde sadece birinde balık tüketebilirsiniz. Diğer günde kırmızı etteki yüksek proteine ihtiyaç duyulmaktadır.

Yağ Yakıcı Çorba Diyeti Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Çorba Tarifi ve Malzemeleri

Çorba Tarifi ve Malzemeleri

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Domates Çorbası Oktay Usta Tarifi

Domates Çorbası Oktay Usta Tarifi

Terbiyeli Çorba Tarifi ve Malzemeleri

Terbiyeli Çorba Tarifi ve Malzemeleri

Mantar Çorbası Oktay Usta

Mantar Çorbası Oktay Usta

Tavuk Etli Çorba Tarifi ve Malzemeleri

Tavuk Etli Çorba Tarifi ve Malzemeleri

Tutmaç Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Tutmaç Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Maraş Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Maraş Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Evde Domates Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Evde Domates Çorbası Tarifi ve Malzemeleri