Bir Kase Mercimek Çorbası Kaç Kalori?
15 Mayıs 2024

Bir Kase Mercimek Çorbası Kaç Kalori?

Bir Kâse Mercimek Çorbası Kaç Kalori, protein ve karbonhidrat bakımından zengin olan ve yüksek oranda düşük yağ içermeyen bir kâse mercimekçorbası ortalama olarak 200 kaloridir. Tabii bu mercimek çorbasını hazırlarken kullandığınız yağ oranına ve mercimek miktarına bağlı olarak değişir. Azalabilir veya artabilir. Bir yemek kaşığı pişirilmemiş mercimek (+-12 gram) ortalama olarak 42 kaloridir.

Bir kâse mercimek çorbasında bulunan kaloriler tahmini olarak 107 kadarı karbonhidrat, 45'i yağ ve 40 proteinlerden oluşmaktadır 200 kalori içeren bir kâse mercimek çorbası (225 gram) demir, magnezyum, fosfor, selenyum, çinko ve potasyum gibi mühim minerallerin yanı sıra A, K, B6 ve E vitaminlerini barındırmaktadır. Aynı zamanda bir kâse mercimek çorbası günlük lif ihtiyacının %37'sini alınmasını sağlamaktadır. Bu da kötü kolesterolü düşürmeye, kalp ve damar sağlığının korunmasını yüksek düzeyde sağlamaktadır.

Yarım bardak mercimek, su, dilimlenmiş havuç, soğan, bir miktar kereviz ve yarısı alınmış bulyon dışında kullanacağınız her malzeme (Yağ, tüm bulyon, tuz) 200 kalorinin yüksek olmasına sebep olacaktır.

Bir Kase Mercimek Çorbası Kaç Kalori? Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni